Опитування
Хмара тегів
Популярне
- Апаратна нарада
- 31 жовтня начальник управління охорони здоров’я обласної державної адміністраці...
- 31 серпня – Міжнародний день боротьби з передозуванням наркотиків
- Міжнародний день боротьби з передозуванням наркотиків із 2001 року відзначається ...
- У Сумах змагались санітарні пости
- Днями в парку ім.І.Кожедуба відбулися змагання бригад санітарних постів. Більше ...
- «З Україною в серці – з любов’ю до дітей»
- 11 травня, напередодні Дня медичної сестри, за ініціативи адміністрації та профспі...
- Сумщина першою в Україні запровадила профілактику особливо-небезпечної інфекції для дітей
- Для попередження ускладнень та смерності дітей першого року життя від респірато...
Кориснi посилання
Що призводить до виникнення гострого інфаркту міокарду? Які сучасні методи його лікування?
Олена Д., м. Велика Писарівка
Відповідь надає головний терапевт УОЗ Савенко І.І.
Перш за все, гострий інфаркт міокарда є ускладненням такого захворювання системи кровообігу як гіпертонічна хвороба та атеросклеротичні ураження судин. Профілактика гострого інфаркту поділяється на первинну та вторинну. До первинної відноситься модифікація способу життя: достатні фізичні навантаження (хода щодня протягом 30-40 хвилин), відмова від вживання алкоголю та припинення тютюнопаління, контроль за вмістом цукру у крові та обмеження вживання у їжу жирів тваринного походження.
До вторинної профілактики гострого інфаркту міокарду відноситься лікування вже існуючих захворювань серцево-судинної системи: гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця. Метою лікування гіпертонічної хвороби є досягнення оптимальних цифр артеріального тиску менше 140/90 мм.рт.ст., а для хворих цукровим діабетом менше 130/80 мм.рт.ст. При лікуванні ішемічної хвороби серця обов’язково слід приймати лікарські засоби, які знижують рівень холестерину у крові, - статини. На жаль, існують і генетичні фактори, які можуть призвести до цього тяжкого ускладнення. Тому при виникненні перших ознак (біль за грудиною, яка може віддавати у плече, руку, ліву лопатку, відчуття страху, зниження або підвищення артеріального тиску) не слід займатися самолікуванням. Необхідно звернутися до лікаря-терапевта, сімейного лікаря або викликати швидку медичну допомогу.
До сучасного методу лікування гострого інфаркту міокарду, окрім традиційних антиангінальних, знеболюючих лікарських засобів, у перші години виникнення цього захворювання застосовують системний тромболізіс (розчинення тромбу, який закупорив коронарну артерію і не дає можливості забезпечити достатній кровообіг у міокарді). До сучасного методу лікування також відносять хірургічне втручання: стентування коронарних судин у місті їх найбільшого звуження та аортокоронарне шунтування (в обхід звуженої артерії імплантується інша судина).