Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА
 
Розділи сайту
Календар
«    Август 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архіви
Март 2018 (20)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)
Декабрь 2017 (19)
Ноябрь 2017 (17)
Октябрь 2017 (18)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіЛактація і контрацепція
Материнське молоко - це найкраща їжа, створена природою до потреб новородженого немовляти. Грудне вигодовування є необхідним для гармонійного росту і розвитку дитини, воно тісно пов’язане із захисними функціями організму, а також має важливий вплив на формування нервової системи, розумових здібностей та адекватних емоційних реакцій малюка. Метод лактаційної аменореї є відносно новим  методом планування народжуваності, який застосовується у післяпологовий період та одночасно сприяє подовженню інтервалів між пологами та грудним вигодовуванням.

Цей метод заснований на використанні періоду лактаційного непліддя для запобігання вагітності і вказує на  початок застосування додаткової контрацепції. Метод лактаційної аменореї рекомендують використовувати протягом 6 місяців після пологів тим жінкам, які повністю або майже повністю годують дитину грудьми і в яких спостерігається аменорея. 

 

 

Основні принципи грудного вигодовування для використання методу лактаційної аменореї:

- дати можливість жінці годувати новонародженого якомога раніше (краще у перші 30 хвилин після народження);

- дати можливість матері постійно перебувати поряд із немовлям;

- рекомендовано годувати дитину так часто, як тільки вона цього вимагає, і вдень, і вночі.

 

 

Після введення підгодовування (після 6 місяців) починати годування дитини із смоктання грудей, а  потім давати призначене підгодовування. Така практика дає можливість дитині продовжувати отримувати харчові та імунні речовини з материнського організму, одночасно підтримуючи виділення молока та пригнічуючи фертильність.

 

 

У випадку хвороби  матері чи дитини слід продовжувати грудне вигодовування, оскільки імунологічний захист забезпечується материнським молоком. Слід уникати використання сосок, пустушок тощо, враховуючи, що немовля швидко звикає до них і може відмовитися від грудей. Мати повинна отримувати необхідну кількість харчових продуктів відповідної якості під час вигодовування дитини.

 

 

За умови дотримання цих принципів, а також, якщо в жінки не з’явились менструації, а вік  дитини не перевищує 6 місяців, вірогідність завагітніти становить менше 2%. Використання методу лактаційної аменореї у вітчизняній практиці підтвердило його високу контрацептивну ефективність (98-99%), а проведені наукові дослідження показали позитивний вплив сучасних методів ведення лактації на перебіг післяпологового періоду.