Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Декабрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июнь 2018 (15)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіСила емоцій
Сила емоційЖиття кожного з нас наповнене різноманітними емоціями. Одні люди «заряджені» позитивом, а інші найчастіше відчувають негативні почуття. До того ж, враховуючи наш менталітет, багато батьків вчать дітей стриманості у прояві своїх емоцій, з чим кожен із нас у дорослому житті справляється із перемінним успіхом. У когось виходить тримати під контролем або ховати свої почуття, а хтось не витримує внутрішньої напруги та виплескує емоції, часто у грубій формі... Хоча це зовсім не дивно, адже сучасний темп життя щодня підносить безліч стресових ситуацій. Хотілося б розповісти про те, до чого ж може призвести «консервація» своїх почуттів або їх безладне розплескування.

 

   На превеликий жаль, далеко не всі вміють правильно розуміти свої емоції і контролювати їх, що у подальшому може призвести до погіршення життя. Поняття емоційних переживань і почуттів тісно пов’язані з фізичним станом організму і хворобами, що вражають його. Про це дуже чітко і доступно говорить психосоматика – напрям у психології та медицині, що займається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення і подальшу динаміку соматичних захворювань.

 

   Пояснюється все дуже просто. Ми щодня долаємо труднощі, плануємо і досягаємо власної мети, виховуємо дітей і втілюємо свої мрії. Напевно, ми помічаємо, що на успішність у цих справах можуть вплинути не тільки будь-які обставини, але і настрій, з яким ми підходимо до виконання певних завдань. Ні для кого не є секретом, коли маючи відмінний настрій, всі справи здаються не такими складними і навіть у скрутних ситуаціях рішення дається легко. Та якщо ми пригнічені або агресивні, то впоратися з простими життєвими завданнями складніше.

 

   Річ у тому, що психічна діяльність людини пов’язана з функціонуванням центральної нервової системи, яка безпосередньо впливає на наш стан здоров’я. Фахівці експериментальним шляхом довели, що негативні або надмірні почуття провокують захворювання або, як мінімум, викликають різні фізичні відхилення.

 

   Якщо ми пройшли повну діагностику організму і здали безліч різних аналізів, а вони не дали ніяких конкретних пояснень і все ще відчуваємо себе погано, то причина, швидше за все, криється в емоціях і почуттях, які вже довелося відчути.

 

   На сьогоднішній день фахівці, що працюють в області психосоматики, можуть з легкістю визначити, які почуття відчуває людина, просто дізнавшись її діагноз, адже всі наші переживання пов’язані з якимись органами. Наприклад, зневіра і туга «перебуває» у грудях, почуття образи або «хронічна» ввічливість – у горлі, а страх – у животі.

 

   Якщо нам складно вгамувати голод і постійно хочеться солодощів, то це свідчить про брак любові, турботи і ніжних почуттів. Надалі такий спосіб компенсації може призвести до надмірної ваги, що характеризується почуттям самотності і жалю до себе. У подібних випадках вкрай складно схуднути, якщо не звернутися за допомогою до психолога. А постійна нудота і проблеми зі шлунком говорять про неможливість «переварити» ті події, які відбуваються на даний момент у вашому житті.

 

   Причина частих випадків вегето-судинних розладів у молодіжному середовищі, які не рідко йдуть під руку з гастритами – незбалансована робота серцево-судинної системи. Цей дисбаланс може бути спричинений відчуттям тривоги, страху або занепокоєння, що властиво підлітковому періоду. Адже у цьому віці ми вчилися самостійно налагоджувати стосунки з іншими людьми і брати на себе відповідальність за своє життя, а це, природно, тривожно і не завжди можна «засвоїти» правила навколишнього світу.

 

   Отже, фізичне нездужання сигналізує про будь-які психологічні проблеми. Буває й таке, що емоції можуть не усвідомлюватися, але організм завжди все відчуває – тіло не обдуриш. Адже підсвідомість кожної людини веде своє життя і вибудовує різні механізми захисту. Якщо виникає якась проблема чи небезпека - це означає, що організм різними способами намагається дати «сигнал лиха»: болями, спазмами і т.д. Нам залишається тільки почути ці сигнали, зупинитися і вжити відповідних заходів.

 

   Звичайно ж, неможливо уникнути гніву або страху, іноді ці почуття можуть бути навіть корисні. Найголовніше - не накопичувати їх усередині, а дозволити вийти за допомогою фізичних навантажень або різних видів творчості.

 

   Прислухайтеся до свого тіла і будьте здорові.