Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА
 
Розділи сайту
Календар
«    Май 2016    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіОбласна стоматологічна конференція
Обласна стоматологічна конференціяНещодавно в обласній клінічній стоматологічній поліклініці була проведена обласна конференція «Актуальні питання ортопедії та ортодонтії», в якій взяли участь ортопеди та ортодонти стоматологічних поліклінік та стоматологічних відділень районних лікарень.

 

   Зі вступним словом виступив обласний ортопед Олександр Воєвський. Він зазначив, що у І кварталі 2016 року мережа ортодонтичної служби залишається без змін і складається з 23 ортопедичних кабінетів та 10 ортопедичних відділень, в яких працює 38 лікарів-стоматологів-ортопедів.

 

   Актуальність конференції обумовлена тим, що сьогодення вимагає впровадження новітніх технологій в ортопедичне лікування, насамперед косметичного протезування, імплантації та відновлення не тільки втрачених зубів, а й функцій, – наголосив обласний ортопед.

 

    Олександр Воєвський ознайомив присутніх з доповіддю «Ортопедична реабілітація дентальними імплантами». Фахівець підкреслив, що імплантація зубів – це практично ідеальна технологія по відновленню втрачених зубів як в естетичному так і в функціональному плані. Імпланти мають гарні якісні та функціональні характеристики, а головне – біосумісність за рахунок матеріалів, з яких вони виготовляються (наприклад, титан). Доповідач надав алгоритм установки імплантів як при достатній кількості кісткової тканини, так і при її дефіциті (проводиться пересадка кісткової тканини.). Також лікар зупинився на експрес-імплантації, яка можлива тільки відразу після видалення зуба, а також зазначив, що не можна забувати про протипокази щодо проведення імплантації. Вона не проводиться хворим на цукровий діабет, зі злоякісними пухлинами, пацієнтам, які мають хвороби крові, туберкульоз, дітям до 16 років.

 

    Лікар-ортодонт обласної клінічної стоматологічної поліклініки Артур Максименко у своїй доповіді «Застосування лицьової дуги в ортопедичній практиці» зауважив, що зубопротезні реставрації не враховують топографо-анатомічні особливості обличчя та індивідуальні особливості руху нижньої щелепи, які залежать від форми зубів та скроне-щелепного суглобу. Використання лицьової дуги дозволяє зробити зубні протези максимально наближеними до природних зубів та відновити функцію на 100 %.

 

   Людмила Галич, обласний ортодонт, визначила важливу проблему в доповіді «Комплексне лікування дітей з вродженими вадами щелепно-лицьової ділянки». Вона розповіла про причини виникнення даної патології та надала класифікацію вроджених вад щелепно-лицьової ділянки. Вона підкреслила, що для кожного виду вад характерні свої морфологічні, функціональні та естетичні порушення. Усунення дефектів щелепно-лицьової ділянки має включати хірургічне, ортодонтичне лікування, а також підвищення імунітету та заняття з логопедом та психологом. Тільки комплексне лікування підвищить якість життя дітям з даною патологією, – акцентувала Людмила Галич.

 

    Лікар-ортодонт Охтирської стоматологічної поліклініки Ірина Оксьом виступила з доповіддю «Лікування зубо-щелепних аномалій з видаленням постійних зубів у практиці ортодонтів». Виступ актуальний, адже кількість дітей зі скупченістю зубів, яким необхідно видаляти постійні зуби під час лікування зростає.

 

   Причиною цього є неправильне жування, вживання м’якої їжі, спадковість. Ірина Оксьом навела клінічні приклади зі своєї практики лікування дітей з даною патологією.

 

   Робота учасників конференції була плідною. Присутні мали можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом.