Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА
 
Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Апрель 2018 (23)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)
Декабрь 2017 (19)
Ноябрь 2017 (17)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіАктуальні питання організації медичної допомоги дітям
Актуальні питання організації медичної допомоги дітям26 травня в конференц-залі обласної дитячої клінічної лікарні відбулося засідання обласної школи організаторів на тему «Актуальні питання організації медичної допомоги дітям». До участі в заході були запрошені керівники лікувально-профілактичних закладів Сумщини.

 

   На початку засідання зі вступним словом до присутніх звернулась заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Надія Лисенко. Вона окреслила коло нагальних питань, які стосуються реформування в медицині і потребують вирішення найближчим часом. 

 

   Про організацію амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в умовах центрів первинної медико-санітарної допомоги області розповів заступник головного лікаря з поліклінічного розділу роботи обласної дитячої клінічної лікарні Валерій Оводенко. Реформування галузі передбачає розподіл її на первинну медико-санітарну допомогу, вторинну і третинну, – зазначив медик. Він нагадав про розмежування надання допомоги на кожному рівні. У своїй роботі з дитячим населенням та батьками необхідно керуватися Кодексами та Законами України, – наголосив Валерій Оводенко. 

 

   Стосовно сучасних вимог до медичного забезпечення дітей в організованих дитячих колективах повідомила заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Наталія Спічакова. Працюємо з чинною нормативною базою (охорона дитинства і прав дитини від народження до 18 років) та новим законом «Про затвердження санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів». Ці правила наближені до європейських умов, – нагадала лікар. 

 

   Про роль обласного спеціалізованого будинку дитини в медико-соціальній реабілітації дітей із кризових сімей проінформувала заступник головного лікаря обласного спеціалізованого будинку дитини Ірина Литвин. Реабілітація – важлива складова сучасного лікування захворювань. Ранній початок її проведення дає можливість досягти хорошого результату. У дітей реабілітація забезпечує розвиток всіх функцій та систем, попереджуючи затримку в рості та розвитку дитини. Результат реабілітації – здорова, пристосована до умов середовища, навчання, праці і виховання, життєрадісна, гармонійно розвинута дитина. Приймаються діти від народження до 6 років, гарантоване повне державне утримання з забезпеченням якісних умов для проживання, повноцінного, збалансованого раціонального харчування, одягу по сезону, взуття, медикаментозного забезпечення. Мінімальний термін реабілітаційної програми 3 місяці. За рішенням реабілітаційної комісії закладу термін може бути подовжений до 9 місяців, при наявності братів та сестер може бути забезпечене сумісне перебування дітей, – зазначила фахівець. 

 

   Заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Сташко повідомила про проблеми та шляхи удосконалення проведення реабілітаційних заходів дітям-інвалідам. За результатами проведених обласними фахівцями вибіркових перевірок якості розроблення індивідуальних програм реабілітації інвалідів відповідальним за зазначену роботу в ЛПЗ необхідно звернути особливу увагу на повноту призначених реабілітаційних заходів, залучення до складання програм фахівців управлінь праці та соціального захисту населення, освіти, державної служби зайнятості та інших. Також слід своєчасно та у повному обсязі підбивати підсумки виконання індивідуальних програм реабілітації. Забезпечення виробами медичного призначення протягом 2015 року становить 64,9%, протезними виробами – 76,2%, засобами реабілітації – 73,4%. Оздоровлено в санаторіях Міністерства охорони здоров’я України 112 дітей-інвалідів (36% від потребуючих), в обласних санаторіях – 54, – узагальнила Оксана Сташко.

 

   Як організувати медичну допомогу новонародженим дітям в області розповіла головний неонатолог Людмила Юсюк. Рівень перинатальної смертності у ваговій категорії менше 1500 г залежить від рівня здоров’я матері до запліднення, а рівень перинатальної смертності народжених з масою 2500 г і більше – від якості надання медичної допомоги жінкам під час вагітності і пологів та немовлятам після народження, – поінформувала головний спеціаліст. За даними ВООЗ для пострадянських країн виживання новонароджених реально може коливатись у межах 10-15% серед народжених з масою тіла 500-999 г та 50% – серед новонароджених з масою тіла 1000-1499 г.

 

   Про здійснення диспансерного нагляду за ВІЛ-інфікованими дітьми розповіла завідувач відділом профілактичної, організаційно-методичної роботи та епідмоніторингу обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Лариса Панасенко. Протягом останніх трьох років в області реєструється біля 40 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Всі діти у віці до року знаходяться на штучному вигодовуванні та безкоштовно забезпечуються молочними сумішами, препаратами для профілактики і лікування опортуністичних інфекцій за рахунок місцевих бюджетів. Медичне спостереження дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою, у разі отримання 2 негативних результатів дослідження генетичного матеріалу ВІЛ, здійснюється лікарем-педіатром закладу охорони здоров’я за місцем проживання до отримання негативного результату дослідження на антитіла до ВІЛ у віці після 18 місяців.

 

   Обласний дитячий фтизіатр Наталія Гаврильченко окреслила напрямки фтизіатричної допомоги, у тому числі профілактичної, серед дитячого населення області. Станом на 1 квітня 2016 року на диспансерному обліку у лікарів-фтизіатрів дитячих з приводу туберкульозу перебуває 92 дитини, з них 12 – з приводу активного туберкульозу, 80 – мають залишкові зміни від перенесеного туберкульозу. Фахівець наголосила на більш активному використанні санаторно-курортного оздоровлення дітей фтизіатричного профілю.

 

   Отримана інформація дасть змогу керівникам покращити організацію медичної допомоги дітям на місцевому рівні.