Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА
 
Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Апрель 2018 (23)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)
Декабрь 2017 (19)
Ноябрь 2017 (17)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

7 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’ЯТема Всесвітнього дня здоров'я у 2018 році: «Загальне охоплення послугами охорони здоров'я: для всіх і всюди».Гасло «Здоров'я для всіх».


ЩОБ ПРАЦЮВАТИ ПРОДУКТИВНО І НЕ ВТОМЛЮВАТИСЯ


Кожен працівник проводить на роботі багато часу, тому організація робочого місця в офісі вкрай важлива. Від цього безпосередньо залежить самопочуття людини,її настрій, комфорт і продуктивність, а основне – здоров’я.

Перелік нормативно-правових актів, що так чи інакше регулюють дане питання, є досить широким. Так, обов’язки роботодавця щодо забезпечення працівникам комфортних та безпечних умов для здійснення роботи, а також права працівників на такі умови передбачено частиною 2 ст. 2 та ч. 1 ст. 21 КЗпП, а також ст. 13 Закону України «Про охорону праці». Отже, користувачі персональних комп’ютерів мають бути забезпечені робочими місцями, які відповідають гігієнічним нормам. Однак на практиці це не завжди вдається.

 

Але навіть, якщо ми працюємо в офісі де з вибором робочого місця особливо не розгуляєшся, у нас завжди є можливість трохи змінити свій робочий простір. Існує просте правило: усе, що знаходиться у полі зору людини, яка працює, має мотивувати або надихати її, а не відволікати.

 

Основне робоче місце користувача персональних комп’ютерів – робочий стіл. Конструкція його має відповідати вимогам ергономіки і забезпечувати оптимальне розміщення на робочій поверхні обладнання, що використовується (дисплей, клавіатура, принтер), і документів. Висота поверхні робочого столу з комп’ютером має регулюватися в межах 680-800 мм, а ширина і глибина – забезпечувати можливість виконання операцій у зоні досяжності. Якщо стіл буде дуже маленьким, то виникне відчуття, що Вам не дають розвернутися. Якщо стіл буде дуже великим, то Вамбуде здаватися, що Ви завалені роботою.

 

Якщо у Вас є вибір, де розмістити свій робочий стіл, то намагайтеся не сідати спиною до проходу або до дверей. Ви постійно перебуватимете в напрузі, тому що до Вас можуть непомітно підійти ззаду в будь-який момент. Обличчям до дверей сидіти теж не надто комфортно: Ви зразу ж потрапите у поле зору кожного, хто входить докімнати, і відвідувачі неодмінно будуть відволікати Вас від роботи. Найкомфортніше сидіти спиною до стіни або перегородки, при цьому двері або вікно повинні розташовуватися збоку. Китайці кажуть, що Ви завжди маєте бачити того, хто входить, щоб не бути захопленими зненацька і бути готовими прийняти відвідувача.

 

Якщо Ваш стіл розташований навпроти стіни, і Ви змушені дивитися на неї весь робочий час, то прикрасьте її плакатом або красивою фотографією, якщо, звичайно, це не суперечить внутрішнім правилам закладу.Постарайтеся поставити робочий стіл так, щоб попередуВас був хоча б невеликий вільний простір. При розміщенні декількох робочих столів з персональними комп’ютерами слід дотримуватись відстаней між їх бічними поверхнями – 1,2 м, від тильної поверхні одного монітора до екрана іншого – 2,5 м.

 

Робочий стіл не має стояти на протязі. Однак провітрювати саме приміщення не менше двох-трьох разів на день обов’язково.

 

Надзвичайно важливо подумати про те, на чому ми сидимо. Конструкція робочого місця користувача персонального комп’ютера має забезпечити підтримку оптимальної робочої пози. Офісний стілець повинен мати високу спинку, яка підтримує хребет. Висота стільця і положення спинки мають регулюватися, а сидіння має бути середньої жорсткості. Дуже добре, якщо у крісла є підголовники і підлокітники вони допоможуть зняти навантаження з напружених м'язів спини, рук та шиї. Робоче місце облаштовується підставкою для ніг.

Не меншу роль відіграє розміщення комп'ютера. Монітор на робочому столі потрібно розташовувати прямо, ні в якому разі не навскоси. Клавіатура повинна знаходитися на відстані 10-15 см від краю столу і під тим же кутом, що і передпліччя. Монітор рекомендується ставити перпендикулярно столу, тоді на ньому не буде відблисків. З цієї ж причини не варто сидіти спиною до джерел світла або до вікна, щоб не було відбиття світла від монітора. Відстань до монітора на Вашому робочому столі має становити 60-70 см, а дивитись на екран потрібно трохи зверху вниз.

 

При організації робочого місця фахівці радять умовно ділити стіл на зони, кожна з яких повинна мати своє призначення. Якщо комп'ютер стоїть по центру столу, праворуч від нього (там, де знаходиться мишка) можуть розташовуватися предмети, які ви використовуєте найчастіше довідкова література, ручка, блокнот, телефон. У верхньому правому куті доцільно розмістити ділові папери. Постарайтеся, щоб на столі була тільки та документація, яка потрібна Вам саме сьогодні, а всі інші папери варто прибирати в ящик. Намагайтеся не захаращувати своє робоче місце, а залишайте на ньому лише найпотрібніше. Мінімалізм – ось головний принцип правильної організації робочого місця. Канцелярію слід тримати в настільному органайзері. Документи, з якими відпрацювали,розкласти у спеціально промарковані папки, кожна з яких повинна мати своє законне місце. Це ж стосується і документів в електронному вигляді безсистемно збережені файли на жорсткому диску аж ніяк не сприяють підвищенню продуктивності. Дуже важливо підтримувати порядок і чистоту на своєму робочому місці. Гори кореспонденції або робочих папок несприятливо впливають на настрій і самопочуття. Трапляється, що важливі документи «закопані» в стосах старих паперів, і на їх пошуки витрачається багато безцінного часу.

 

Розмістіть біля монітора речі, які нагадають Вам про Ваш дім: дрібничку, подаровану коханим, або сімейну фотографію. Але врахуйте, що таких предметів на Вашому робочому місці повинно бути не більше трьох. У лівий верхній кут столу можна поставити невибагливу кімнатну рослину, невеликий годинничок або ж вазу з живими квітами.

 

Нависають над робочим столом полиці – тоді краще перевісити їх або трохи відсунути в бік сам стіл. Один із важливих атрибутів – кошик для сміття. Цей незамінний предмет допоможе позбутися зайвих речей та не створювати хаос на робочому місці.


Переконайтеся, що Ваш офіс добре освітлений. Робочі місця з персональними комп’ютерами слід розташовувати відносно світлових прорізів так, щоб природне світло падало збоку, переважно зліва. Якщо його недостатньо, потрібно додати штучне освітлення.


Добре, якщо через вікно відкривається гарний краєвид, але у випадку, коли можна споглядати лише на сірі сусідні будинки – на вікна краще повісити штори, жалюзі або поставити на підвіконня високі кімнатні рослини. Подібна організація робочого місця в офісі є найбільш оптимальною.

 

Важливо не виснажувати себе та робити невеличкі перерви на 5-10 хвилин через кожну годину, відпрацьовану на комп’ютері. Корисно вийти на свіже повітря або зробити легку гімнастику. А головне пам'ятати, що будь-яка робота важлива, але не вартує нашого здоров'я.


Правильна організація робочого місця в офісі забезпечить Вам гарне самопочуття і настрій, а також створить комфорт і підвищить продуктивність.