Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА
 
Розділи сайту
Календар
«    Апрель 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Апрель 2018 (23)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)
Декабрь 2017 (19)
Ноябрь 2017 (17)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіПРО ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ З ЕПІДНАГЛЯДУ ЗА КОРОМ, КРАСНУХОЮ ТА ГОСТРИМ В’ЯЛИМ ПАРАЛІЧЕМ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ З ЕПІДНАГЛЯДУ ЗА КОРОМ, КРАСНУХОЮ ТА ГОСТРИМ В’ЯЛИМ ПАРАЛІЧЕМВідповідно до плану роботи Міністерства охорони здоров’я України 10-12 квітня у м. Суми відбулися робочі тренінги-семінари з інтегрованого нагляду за кором і краснухою, синдромом вродженої краснухи і поліомієлітом.

 

Тренінги проводилися за технічної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я провідними спеціалістами України: Іриною КОЛЕСНИК, д.мед.н., професором, завідувачем кафедри епідеміології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, головою Національного Комітету з верифікації та елімінації кору і Федором ЛАПІЄМ, к.мед.н., доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П.Л.Шупика, головним дитячим імунологом м. Київ, експертом Міністерства охорони здоров’я України з питань інфекційних хвороб, епідеміології, імунології, членом Національного Комітету з питань верифікації та елімінації кору.


У тренінгах взяли участь понад 150 фахівців лікувально-профілактичних закладів області різних спеціальностей: терапевтів, педіатрів, лікарів загальної практики-сімейної медицини, дорослих, дитячих неврологів, дорослих, дитячих інфекціоністів, епідеміологів, вірусологів тощо, дотичних до епіднагляду за кором, краснухою, гострим в’ялим паралічем (далі – ГВП).


До уваги учасників тренінгу було представлено сучасні алгоритми нагляду за кором, краснухою та ГВП. Цікавим і надзвичайно цінним досвідом стали практичні вправи по дослідженню випадків спалаху кору, краснухи із заповненням національної форми та звіту.


У ході роботи семінарів проведено детальний аналіз наукових даних про біологічні і технічні можливості повної ліквідації кору, краснухи, поліомієліту. Розглянуто питання глобальної та регіональної елімінації цих інфекцій, а також стратегічні документи і нові вимоги. Спеціалісти ознайомилися з новими стандартами ефективності нагляду за хворобами, рекомендованими ВООЗ.


Спеціалісти, які брали участь у тренінгах, отримали цінний досвід. Окрім надзвичайно великої кількості інформації щодо сучасного стану проблеми, учасники зібрання мали змогу безпосередньо поспілкуватися з колегами та обмінятися досвідом.