Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА
 
Розділи сайту
Календар
«    Май 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Май 2018 (14)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)
Декабрь 2017 (19)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіІКСОДОВИЙ КЛІЩОВИЙ ЛАЙМ-БОРЕЛІОЗ

ІКСОДОВИЙ КЛІЩОВИЙ ЛАЙМ-БОРЕЛІОЗПочинаючи з 2000 року на території Сумської області почали реєструватися поодинокі випадки захворювання населення на іксодовий кліщовий Лайм-бореліоз.


Збудником захворювання є борелія бактерія сімейства спірохет. Хвороба передається через слину переносників (іксодові кліщі) при їх присмоктуванні до тіла людини. Розмноження борелій переважно відбувається у кліщів в кишківнику при подальшому їх виділенні через фекалії. Ця особливістьвизначає можливий варіант зараження не тільки через укус кліща, але також і при його роздавлюванні пальцями.


Як і більшість природно-вогнищевих інфекцій від людини до людини хвороба не передається. Профілактика від нападу кліщів полягає у дотриманні заходів індивідуального захисту.


Інкубаційний період триває від доби до двох тижнів, але може збільшитися до 2-х місяців.


У місці укусу (присмоктування) кліща, як правило, спостерігається локальна алергічна реакція – почервоніння (еритема). При цьому протягом деякого часу (інкубаційний період) людина почувається добре, іноді навіть не підозрюючи про укус кліща. У той же час борелії кілька днів розмножуються у шкірі на місці укусу і далі поширюються з потоком крові по лімфатичних судинах і всьому організму, інфікуючи внутрішні органи і сусідні ділянки шкіри.


При кліщовому бореліозі переважно уражаються шкіра, нервова система, опорно-руховий апарат і серце. Недоліковане захворювання може перейти у хронічну форму, часто стаючи причиною зниження працездатності та навіть інвалідності.


Для кліщового бореліозу характерна весняно-літня сезонність зараження, зумовлена найвищою активністю іксодових кліщів у цей період.


Вже за 4 місяці поточного року до лікувально-профілактичних закладів області за медичною допомогою з приводу присмоктування кліщів звернулося 124 особи, але певна кількість людей видаляє кліщів самостійно і до медичного закладу за консультацією до лікаря-інфекціоніста не звертається. Підтверджено діагноз іксодовий кліщовий Лайм-бореліоз у 9 осіб.


При укусі кліща слід звернутися до лікаря-інфекціоніста, а для зняття кліща з тіла людини – до травматолога чи хірурга!


Видаленого кліща доцільно дослідити на ознаки зараженості бореліями.


Визначення інфікованості бореліями кліща проводить лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» тел. (0542) 25-11-45.


Джерело: http://ses.sumy.ua