Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июнь 2018 (15)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселі«БЛАГОДІЙНІСТЬ – НАЙБІЛЬШИЙ ВИЯВ ГУМАННОСТІ»

«БЛАГОДІЙНІСТЬ – НАЙБІЛЬШИЙ ВИЯВ ГУМАННОСТІ»Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Він був заснований у листопаді 1949 року рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної Федерації жінок в Парижі. Вперше цей день відзначався у 1950 році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.


В Україні Міжнародний день захисту дітей встановлено на підтримку Міністерства у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей та інших громадських організацій відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98. Це свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського і здійснення своїх мрій та сподівань. Дорослі прагнуть аби діти зростали здоровими та щасливими, прославляли свої родини та рідний край. Медичні працівники Сумської обласної клінічної стоматологічної поліклініки ніколи в цей день не залишалися осторонь. Було проведено виїзди до дітей з особливими потребами. Сумісно з лікарями інших спеціальностей лікар-стоматолог дитячий Тетяна Комендант оглянула 23 дитини та надала батькам кваліфіковані рекомендації з особливостей догляду за дитячою ротовою порожниною.

 

Фахівці стоматологічного відділення №3 (дитяче) в цей день після проведення санацій порожнини рота найсміливіших дітей нагороджували грамотами «Відважний джентльмен» та «Відважна леді», дипломами Зубного захисника і дарували дитячі зубні пасти. З батьками ж проводили індивідуальні бесіди про дотримання правил гігієни порожнини рота у дітей, терміни прорізування зубів, раціональне та збалансоване харчування, усунення шкідливих звичок неправильного ковтання, дихання та смоктання тощо. Батькам та дітям дарувалися буклети, в яких надавалася інформація про дитячі зубні пасти та їх властивості.

 

У кабінеті професійної гігієни серед дітей дошкільного та молодшого шкільного віку проводилися «Уроки гігієни», де дітям демонстрували алгоритм правильного чищення зубів на спеціальних моделях. У відділені проведено конкурс дитячого малюнка «Сяйте, усмішки, зігріті любов’ю».

 

Охтирська стоматологічна поліклініка теж завжди долучається до святкування Міжнародного дня захисту дітей. На центральній площі м. Охтирка щорічно проводяться заходи, які б допомогли школярам у виборі професії. В цьому році дитячі стоматологи та ортодонти теж взяли участь у професійній орієнтації. Фахівці розповідали дітям, що професія стоматолога досить затребувана і вважається престижною. Лікар-стоматолог спеціалізується на всіх проблемах, пов’язаних із щелепно-лицьовою ділянкою, своєчасно діагностує та лікує хвороби зубів та ясен, є консультантом з питань профілактики стоматологічних захворювань та догляду за порожниною рота. Немає нічого більш прекрасного, ніж дарувати пацієнту красиву посмішку, а з цим і впевненість у собі. У дитячому стоматологічному кабінеті поліклініки маленьких пацієнтів в ігровій формі знайомили з процесом лікування зубів з метою зробити їх подальші візити до стоматолога максимально позитивними.


У 2006 році в інтересах суспільства створено благодійний фонд «Здоров’я майбутнього», який сприяє розвитку матеріально-технічної бази дитячих закладів та дитячих відділень Сумської області.

 

Фонд тісно співпрацює з Сумським обласним спеціалізованим будинком дитини та за роки існування неодноразово дарував йому товари медичного призначення (пляшки для годування, соски тощо). У 2013 році Сумській спеціалізований будинок дитини отримав інгалятор з небулайзером.

 

Цього року фонд виділив кошти на придбання засобів гігієни (памперси, паперові рушники). 1 червня в урочистій атмосфері передав подарунки маленьким вихованцям Будинку дитини голова Сумського обласного осередку Асоціації стоматологів України Володимир Савченко. Керівник дитячого закладу Галина Литвиненко подякувала за турботу та висловила надію на подальшу співпрацю.

 

«БЛАГОДІЙНІСТЬ – НАЙБІЛЬШИЙ ВИЯВ ГУМАННОСТІ»
«БЛАГОДІЙНІСТЬ – НАЙБІЛЬШИЙ ВИЯВ ГУМАННОСТІ»