Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архіви
Июнь 2018 (15)
Май 2018 (21)
Апрель 2018 (26)
Март 2018 (37)
Февраль 2018 (24)
Январь 2018 (12)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіОБЛАСНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОРТОПЕДИЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ»

ОБЛАСНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОРТОПЕДИЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ»Днями на базі стоматологічного відділення №3 (дитяче) Сумської обласної клінічної стоматологічної поліклініки відбулася обласна конференція «Актуальні питання ортопедичної стоматології», в якому взяли участь головний стоматолог області, науковці кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих ХМАПО, кафедри «Стоматологія» медичного інституту Сумського державного університету, лікарі-ортопеди комунальних установ та приватної практики, зубні техніки м. Суми та районів області.


Відкрив конференцію головний стоматолог області Володимир САВЧЕНКО з аналізом роботи ортопедичної служби області за 2017 рік. Він поінформував присутніх, що в області налічується 10 ортопедичних відділень та 14 кабінетів і працює 53 лікарі-стоматологи-ортопеди, з них – 68,0% мають кваліфікаційні категорії. Забезпеченість лікарями-стоматологами-ортопедами з розрахунку на зайняті посади на 10 тисяч дорослого населення по області складає 0,6.


Низька забезпеченість населення лікарями-стоматологами-ортопедами у двох поліклініках області – Конотопській і Охтирській, а також у Липоводолинському, В.Писарівському, Білопільському, Тростянецькому та Сумському районах. Найкраща забезпеченість лікарями-стоматологами-ортопедами по м. Суми, Краснопільському, Глухівському, Роменському та Кролевецькому районах.


У 2017 році доступність зубного протезування в області склала 1,6, що на 0,1 вище, ніж у минулому році.


Кількість осіб, які отримали зубні протези на 1 зайняту посаду лікаря-ортопеда збільшилася на 18,3 у порівнянні з 2016 роком і складає 271,9.

 

Головний стоматолог зазначив, що ортопедична служба потенційно у змозі виконати важливе соціальне завдання, що стоїть перед нею – забезпечити безкоштовним зубним протезуванням пацієнтів, які мають відповідні пільги згідно закону, але дефіцит фінансування стримує цю роботу. За 2017 рік за рахунок виділення бюджетного асигнування на безкоштовне зубне протезування в області запротезовано 2 890 осіб на суму 4 887 368,1 грн (2016 рік – 2 663 особи , на загальну суму 4 285 409,65 грн).Черга на зубне протезування по області серед ветеранів війни складає 1 282 проти 1 197 у 2016 році.


Далі виступив д.м.н., професор, завідувач кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих ХМАПО Василь ГРИЗОДУБ з доповіддю про особливості післядипломної підготовки лікарів-стоматологів-ортопедів. Він підкреслив, що на етапі реформування системи охорони здоров’я післядипломна освіта має бути безперервною: тематичне удосконалення та передатестаційні курси, на яких стоматологи-ортопеди удосконалюють свої теоретичні знання та практичні навички, отримують новітню інформацію з впровадження сучасних технологій.


Імплантація та протезування на імплантах все ширше входить у практику стоматолога-ортопеда, тому особливостям протезування на імплантат та регенерації кісткової тканини за безпосередньої імплантації з негайним навантаження були присвячені лекції к.м.н., доцента кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих ХМАПО Віктора СТОРОЖЕВА та асистента кафедри «Стоматологія» медичного інституту СумДУ Володимира ЧЕРНЕНКА.


Однією з проблем ортопедичної стоматології є м’язово-скронева дисфункція скронево-нижньощелепних суглобів, яка виникає при дефектах зубних рядів, патологічному стиранню, патології прикусу, неякісному протезуванні тощо. Новим підходам до лікування цієї патології присвятив свій виступ к.м.н., доцент кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії дорослих Аркадій БОЯН.


Дмитро ГРИЗОДУБ , к.м.н., доцент кафедри ортопедичної стоматології та ортодонтії ХМАПО розповів про уніфіковані протоколи у стоматології, необхідність їх оновлення та застосування у практиці стоматологів.


Наприкінці конференції було підбито підсумки роботи та сформовано задачі з покращення роботи ортопедичної стоматологічної служби області, у першу чергу, з протезування пільгових категорій населення та розширення косметичного протезування, що дасть змогу покращити якість життя пацієнтам.